Duyurular ve Haberler

  Komatsu Yürüyüş Takımı                                                         


Komatsu alttakım parçaları, Komatsu Mühendislik Standartlarına uygun olarak yüksek kalitede tasarlanır ve geliştirilir. Komatsu, ürettiği tüm aşınma parçalarının sertliği ve uyumunu bir bütün olarak değerlendirir ve üretir. Bu özellik orijinal Komatsu yürüyüş takımlarını rakiplerinden daha üstün kılmaktadır.

                  

  Çelik Zincir Baklaları


Manganezli çelikten üretilen zinManganezli çelikten üretilen zincir baklaları ısıl işleme tabi tutularak sertleştirilir ve aşınmalara dayanıklı hale getirilir.

  Cer Rimi


Komatsu tek parça ya da parçalı tipte döküm cer rimleri imal eder. Silikon manganezli çelikten imal edilen, sertleştirilmiş dişlilerden oluşan her iki tip cer rimi, darbelere ve ağır çalışma şartlarına karşı dayanıklıdır.

  Pabuçlar


Tek tırnaklı, üç tırnaklı, offset ve bataklık tipi pabuçlar sizin çalışma şartlarınıza uygun şekilde tasarlanır. Her bir pabuç tipi en iyi çelik alaşımdan üretilir ve ısıl işleme tabi tutularak aşınmalara karşı dirençli hale getirilir.

  İstikamet Tekeri


Bilgisayar destekli tasarlanan ve üretilen istikamet tekerlerinin sürekli ve dengeli çalışması sağlanırken aşınma süreleri arttırılmıştır. Yüzey sertliği 52-60 HrC arasında olup derinliği istikamet tekerinin boyutuna göre 3-5 mm dir.

                  

  Zincirler


Komatsu, kuru ve yağlı tip olarak 2 çeşit zincir sunar. Her iki tip zincir kolayca takılabilir ve sökülebilir. Yağlı tip zincirlerin birçok faydası vardır. İç kısımda yağlama yaparken, dışarıdan yabancı madde girişini engeller.Burç ve pim aşınmasını azaltır,cer rimi dişlerine koruma sağlar.

                  

  Pimler ve Burçlar

Komatsu zincir pimleri ve burçları özel kompozit bir çelikten imal edilmiştir. Yüzeyleri ve gövdeleri aşınmalara ve darbelere karşı dayanıklıdır. Pimler ve burçlar hassas işlenmelerinden dolayı birbirleriyle mükemmel bir uyum içinde çalışırlar.

  Makaralar


Komatsu makaralar ısıl işleme tabi tutulmuş iki parçalı dövme çelikten oluşur. Yüzey sertliği 53-60 HrC olup orta delik sertliği 40 HrC dir. Yuva ve göbek kısmı demir dökümden hassas işlenerek imal edilmiştir. Burçların yüzeyi, deformasyona ve sürtünmeye dayanıklı çelikten yapılmıştır. Millerin sertliği 60 HrC dir. Aşınmaya karşı dirençlidir, üstün yağlama özelliğine sahiptir, üzerindeki keçeler yağı içerde kiri dışarda tutar.