Duyurular ve Haberler

Temsa İş Makinaları Kayseri servisi törenle hizmete açıldı

Kayseri Şubemiz Anbar mah. Altınok Cad. No:48 Melikgazi / KAYSERİ  adresinde forklift yetkili satıcısı olarak faaliyete geçmiştir. Temsa İş Makinaları, Kayseri'de yetkili servis açılışını Temsa İş Makinaları Genel Müdürü Cevdet...

Devamı...

Web Sitemiz Yayında

Devamı...

Temsa İş Makinaları Kayseri servisi törenle hizmete açıldı

Temsa İş Makinaları Kayseri servisi törenle hizmete açıldı

Kayseri Şubemiz Anbar mah. Altınok Cad. No:48 Melikgazi / KAYSERİ  adresinde forklift yetkili satıcısı olarak faaliyete geçmiştir.

Temsa İş Makinaları, Kayseri'de yetkili servis açılışını Temsa İş Makinaları Genel Müdürü Cevdet Alemdar, firma yöneticileri ve davetlilerin katıldığı törenle gerçekleştirildi. Güney İş Makinaları tarafından açılan ve 5 ile hizmet verecek olan servis ile bölgedeki eksikliğin giderilmesi amaçlanıyor

Temsa İş Makinaları, Kayseri'de yetkili servis açılışını Temsa İş Makinaları Genel Müdürü Cevdet Alemdar, firma yöneticileri ve davetlilerin katıldığı törenle gerçekleştirildi.

Temsa İş Makinaları Kayseri yetkili servisinin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Düzenlenen organizasyonda Temsa İş Makinaları Genel Müdürü Cevdet Alemdar, firma yöneticileri ve Kayseri'deki iş makinesi kullanıcıları hazır bulundu. Açılış töreninde konuşan Cevdet Alemdar, "Temsa İş Makinaları olarak büyüme ve gelişme çalışmaları üzerinde duruyoruz. Bu çalışmalarımızın bir adımı olarak da Kayseri'de yetkili servis açma kararı alarak satış sonrası hizmetlerimizi daha da kuvvetlendirmek amacındayız" dedi. Yeni servis için Temsa İş Makinaları'nın 12 yıldan beri Adana servisi olarak çalışan Güney İş Makinaları'nın kendilerine destek verdiğini ifade eden Alemdar, "Yeni servis konusunda Güney İş Makinaları ile görüştük. Onlar da teklifimize sıcak baktılar ve böyle bir yatırım yaptılar. Biz de bundan oldukça memnunuz" şeklinde konuştu. 

Kayseri'de özellikle forklift alanında ciddi bir pazarın olduğuna dikkat çeken Yılgör, kendilerinin de bu pazara yönelik çalışmaları olacağını dile getirdi.

"Makinemizin arkasındayız"

Temsa İş Makinaları olarak temel prensiplerinin, sattıkları makinenin arkasında durmak olduğunu dile getiren Alemdar, "Çünkü biz müşterilerimize makine değil, mini fabrikalar satıyoruz. Bu nedenle de sattığımız makinenin arkasında olmak zorundayız. Makinenin sadece satışı sırasında değil, satış sonrasında da gerekli desteği vermek zorundayız. Bunun için de gerekli olan bütün adımları atacağız. Bundan sonraki dönemde müşterimizin daha iyi servis alması, daha fazla yedek parçaya ulaşması ve makineyi satın aldıktan sonra Sabancı Holding güvencesini hissetmesi bizim temel amacımız. Tüm çalışmalarımızı da bu amaç doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Bu doğrultuda tüm servislerimizi daha da iyi hale getirmek adına sürekli çalışma halindeyiz. -" diye konuştu.

 

Satışı destekleyecek servis hizmeti

Güney İş Makinaları Genel Müdürü Çınar Yılgör ise, yaklaşık 12 yıldan beri Temsa İş Makinaları'nın Adana servisi olarak çalıştıklarını, Kayseri içinde teklif yapılmasının ardından piyasa araştırması yaparak yatırım yapmaya karar verdiklerini söyledi. Kayseri'de özellikle forklift alanında ciddi bir pazarın olduğuna dikkat çeken Yılgör, kendilerinin de bu pazara yönelik çalışmaları olacağını dile getirdi. Yılgör sözlerine şöyle devam etti: "Burada forklift sektörü geri kalan zaman içerisinde iş makinesine nazaran zayıf kalmış. Servis anlamında üzerine düşülmediği için bu noktaya gelinmiş. Tabii bu durum satışları olumsuz olarak etkilemiş. Önceleri 90 ila 100 adet forkliftin satıldığı bölgede, şimdilerde 15 – 20 arası forklift satılıyor. Bu anlamda bayii olarak bölgeye yönelik ilk amacımız, Komatsu'ya forklift alanındaki gücünü geri kazandırmak olacak." Bu anlamda bölgedeki önemli firmalardan Boytaş Grup ile bakım anlaşması yaptıklarını bildiren Yılgör, bunun kendileri için oldukça iyi bir referans olduğunu, diğer firmaların da benzer anlaşmalar için kendilerini aradığını sözlerine ekledi.

 

5 yılda 110 makine

Bölgede iş makinesi anlamında da ciddi bir potansiyelin olduğuna dikkat çeken Yılgör, Güney İş Makinaları olarak Kayseri, Nevşehir, Niğde, Kırşehir ve Aksaray'a servis hizmeti vereceklerini ve bu bölgede son 5 yılda uydu takip sistemi bulunan 110 adet Komatsu iş makinesinin satıldığını bildirdi. 900 metrekare kapalı alan üzerine kurulu olan serviste yıl sonuna kadar 10 teknisyen istihdam etmeyi amaçladığını belirten Yılgör, "Şu anda hali hazırda 5 tane servis teknisyeni, 1 tane satış elemanı ve 1 tanede yedek parça elemanı var. Yıl sonuna teknisyen sayısını 10'a çıkarmıyı hedefliyoruz. Bundan sonra ise, forklift ve iş makinesini birbirinden ayıracağım. Çünkü forklifte çok önem veriyoruz. Bu nedenlede 4 kişilik sadece forklifte yönelik çalışacak teknisyenimiz olacak" diye konuştu.